четвер, 26 вересня 2024 р.

 25 вересня відбулося засідання команди супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

На засіданні розглянули основні цілі на 2024-2025 навчальний рік, завдання, склад, функції членів команди. співпраця з батьками: форми і методи роботи.  Команда супроводу дітей з ООП створюється наказом керівника закладу освіти, в якому здобувають освіту діти з ООП та підпорядковується керівнику закладу освіти. Команда супроводу дітей з ООП співпрацює з інклюзивно-ресурсним центром, що здійснює методичне забезпечення. 

Склад учасників Команди супроводу:

заступник директора з навчально-виховної роботи; вчитель початкових класів (класний керівник); вчителі – предметники; 

асистент вчителя; 

практичний психолог, 

соціальний педагог, 

логопед; 

батьки дитини з ООП.

залучені фахівці: фахівці інклюзивно-ресурсного центру, 

вчитель-дефектолог; 

медичний працівник закладу освіти; 

асистент дитини.

Принципи діяльності Команди супроводу:повага до особистості та опора на позитивні якості дитини з особливими освітніми потребами; всебічне вивчення особистості дитини, організація ефективної допомоги і психолого-педагогічої підтримки, відстеження динаміки її розвитку з метою успішного навчання і подальшої соціальної адаптації; активна співпраця з батьками дитини з ООП, залучення їх до участі в супроводі дитини в освітньому процесі та розробці ІПР. Командний підхід - усі члени команди супроводу беруть участь у оцінці можливостей і потреб дитини та приймають колективне рішення про цілі, завдання, зміст навчання, застосування адаптації чи модифікацій навчального матеріалу та додаткових засобів підтримки; конфіденційність та дотримання етичних принципів учасниками Команди супроводу. Завдання команди психолого-педагогічного супроводу. Збір інформації про особливості розвитку дитини, її інтереси, труднощі, освітні потреби на етапах створення, реалізації та моніторінгу виконання ІПР Створення належних умов для інтеграції дітей з ООП в освітнє середовище. Визначення напрямків психолого –педагогічних, корекційно-розвиткових послуг, що можуть бути надані в межах закладу освіти на підставі висновку ІРЦ, і забезпечення надання таких послуг. Проведення консультативної роботи з батьками дітей з ООП щодо особливостей їхнього розвитку, навчання та виховання. Розроблення ІПР для кожної дитини з ООП і моніторинг її виконання з метою коригування і визначення динаміки розвитку дитини. Надання методичної підтримки педагогічним працівникам закладу освіти з організації інклюзивного навчання. Проведення інформаційно-просвітницької роботи у закладі освіти серед педагогічних працівників, батьків і дітей з метою недопущення дискримінації та порушення прав дитини, формування дружнього і неупередженого ставлення до дітей з ООП.

Робота  будується на таких принципах: партнерство з батьками комплексний підхід позитивна характеристика урахування стану, думки, досвіду повага. Спільними зусиллями ми прагнемо створити комфортне освітнє середовище для всіх учасників освітнього процесу, врахувати інтереси дитини, де кожна дитина зможе отримати якісну освіту.